Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Toto je stará verze blogu nová je zde: www.woisst.mzf.cz

 

Závislovka nejen pro zahrádkaře

Plants vs. Zombies

Plants vs zombies - Závislovka nejen pro zahradkáře.

Bylo, nebylo na jednom předměstí spokojeně kvetly záhony a lidé žili. Ale jednoho dne začali mrtví vstávat z hrobu a obyvatele ohrožovat. A vy máte tu smůlu že máte dům přímo naproti hřbitovu. Zbýva jen jedna možnost... bránit se! Naštěstí máte speciální rostlinky, které vám můžou pomoci...

Těžko zařadit tuto hru do nějakéh žánru. Nejvíc se asi podobá hrám typu "Tower defense". Princip je prostý: nenechat zlé zombie dostat se k vašemu mozku. Od něj je dělí jenom vaše zahrádka, kde budete vysazovat nejrůznější rostlinky, houby a jánevímcoještě. Těma budete moct zombie zničit.

Úvodní menu

Hra obsahuje celkem 50 levelů rozdělených na 5 míst, to jest zahrada ve dne v noci, jezírko ve dne v noci a nakonec střecha. Na začátku máte pouze jednu rostlinku. Ke konci jich můžete mít 50.

Nejdůležitější surovinou pro růst rostlin je slunce. To vám ve dne samo přibývá a produkují ho také slunečnice. Pokud máte dostačující počet slunce, můžete si koupit nějakou rostlinku. Prosté a jednoduché. Navíc později sbíráte peníze, za které si můžete v obchodě kupovat další vylepšení.

Tady začíná přituhovat...

Ale ani po dokončení adventure modu hra nekončí. Čeká vás dalších 40 miniher a navíc mód přežití a možnost pěstovat si vlastní skleník. Teprve až budete mít všechno hotovo, můžete říct, že jste hru dohráli.


Hra není záležitostí na jeden večer. Já jsem u ni strávil celý týden a to je velmi slušné. Nudit se zde rozhodně nebudete, zombie nejsou hloupé a postupem času přibývají další, ať už v nafukovacím člunu, v sněžném bobu, nebo ve fotbalovém dresu nebo na roztomilých zombí delfínech. Minihry jsou rovněž velmi pestré a prostě vás nutí hrát hru dál.

Suma sumárům, Plants vs. Zombies je extrémně návyková hra, do které se zažerete a nepřestanete dokud nedohrajete tu poslední minihru. Hru si můžete koupit za 10$ ze Steamu.
 
Prohlášení o Cookies